Aktuális programok
További programok
Eseménynaptár
H K Sze Cs P Szo V
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Babapark

Babapark Zebegényben

1931-ben alakult a VEZ, elnöke gróf Károlyi Lászlóné, akit az Egyesületben Napraforgónak neveznek. A VEZ tagjait virágokról, fákról és cserjékről nevezik el. Kb. 300 gyermek és 50 felnőtt tagja van. Belső életében teljes egyetértés van, nincs cím, rang és korkülönbség. Munkatársai önként vállalkoznak a nemes munkára, hogy Zebegény község gyermekeit játék, sport és szórakoztató munka közben neveljék vallásos, hazaszerető emberekké.

2013. óta a strand fölötti töltésen található parkban évente egy ünnepi alkalommal, a részt vevő gyermekeknek egy-egy rózsatövet ültetnek a szüleik, akik Napraforgó emlékét felelevenítve cserjék, fák, virágok vagy madarak nevét választhatják számukra. A választott név, a gyermek születési neve mellett, felkerül a kert kapuján elhelyezett táblára. A rózsatövet az önkormányzat ajándékozza a családoknak.
A virágültetésre hagyományosan a Zebegényi Napok programjának részeként kerül sor.



1. Kert - 2013. augusztus 3.

Szabadkai Hunor Nimród - "Kőszáli Sas"
Oláh Levente - "Fürgeláb"
Makai Zsombor - "Csibészke"
Kontor Dóra - "Hajnalka"
Guller Mihály - "Juhar"

2. Kert - 2013. augusztus 3. 

Katona Zsigmond László - "Kisfarkas"
Rácz Csenge Zoé - "Fehér Nárcisz" 
Bereczky Lilla - "Ligeti Fülemüle"
Pallag Zsófia - "Fehér Rózsa"
Varga Árpád Norbert - "Tölgy"
Járik Anna - "Pirók"
Károlyi Ádám - "Kacagó Csér"
Kósa Kamilla Gréta - "Margaréta"
Mádai Bence - "Aranymálinkó"
Gelencsér Olivér Ferenc - "Olajfa"
Oláh Máté - "Sólyomszem"
Schottner Soma - "Kiskópé" 

3. Kert - 2013. augusztus 3. 

Szabó Nelli - "Jázmin Bóbita"
Arnold Gergő - "Berkenye"
Mang Manna Abigél - "Pitypang"
Fieszl Dávid - "Sakakifa"
Krebsz Johanna Léna - "Csaláncsúcs"

4. Kert - 2014. augusztus 2.

Biczó Barnabás - "Fűzfa"
Bereczky Blanka - "Árvácska"
Fiedler Bence - "Kék Lagúna"
Tereczky Dénes - "Vadászsólyom"
Agárdi Vilmos - "Fehér Kánya"
Gáncs Balázs - "Mákvirág"
Gáncs Borbála - "Kakukk"
Hevér-Bándi Bence - "Szurikáta"
Antal Emma - "Kék Cinege"
Antal Ádám -  "Barátcinege"
Varga Ákos - "Eukaliptuszfa"
Varga Viktória - "Kislevelű Borrózsa"
Varga Dávid - "Dohánycserje"
Hodik Dorottya - "Százszorszép"
Kuha Luca - "Barna Fülemüle"
Tomasovszky Levente - "Billegető"
Szűcs Miksa - "Vöcsök"
Bodrogi Nóra Ágnes - "Bíbic"
Stáhl Bence - "Szívlevelű Eperfa"
Hornyák Csongor - "Sólyom"
Borda Benedek - "Mesebeli Vackor"
Borda Adorján - "Mosolygó Vadalma"
Szabó Kamilla - "Kék Búzavirág"
Szabó Benett  - "Cédrus"
Szabó János - "Fehér Szederfa"
Szabó Hanna  - "Levendula 
Szabó Gréta - "Pipacs"
Virág Eszter - "Keltike"
Constantinovits Johanna Katalin - "Hamvas Hanga"
Nagy Nimród - "Vízicsibe" 

5. Kert - 2014. augusztus 2.

Hegedűs Péter András - "Fülemüle"
Borsányi Zara - "Gulipán"
Csóka Szabó Zoé - "Vízmelléki Csukóka"
Hohnstadt Móricz - "Pacsirta"
Hohnstadt Leopold - "Tengelic"
Hauk Olívia Júlia - "Aranymálinkó"
Hauk Tamara Edina - "Varázslófű"
Hauk Korina Adrienn - "Aranysármány"
Zajácz Rozina - "Bazsarózsa"
Zajácz Vivien - "Ördög Harapta Fű Rét"
Sudár Barnabás - "Csicsergő"
Sudár Panna - "Búzavirág"
Bertman Maja Franciska - "Szövőcinege"
Hutter Zsófia Csenge - "Nyári Hérics"
Kocsis Adél Borbála - "Jégmadár"
Kocsis Alíz Gizella - "Királyka"
Kocsis András Lázár - "Fakókeselyű"
Bodor Sarolta - "Babarózsa"
Bodor Bendegúz - "Hársfa"
Bodor Ágoston - "Hamvas Fűzfa"
Varagya Gergő - "Rózsás Akácfa"
Varagya Panna - "Ligetszépe"
Agócs András - "Bambuszfa"
Agócs Márton - "Vadgesztenyefa"
Pallag Zsolt - "Európai Jégmadár"
Kósa Miksa - "Rétisas"

6. Kert - 2015. augusztus 1.
 
Tóth-Hibó Szonja - "Hápi"
Tóth-Hibó Kristóf - "Boci"
Szabadkai Hanna - "Levendula"
Katona Zsófia - "Kis Ezerjófű"
Miklóssy Orsolya - "Bozóti Fülemüle"
Miklóssy János Soma - "Mátyásmadár"
Kopanyecz Réka - "Sirály"
Kopanyecz Attila - "Fülesbagoly"

7. Kert - 2015. augusztus 1. 

Sándor Violetta - "Hermelin"
Szász Csaba Zalán - "Almafa"
Szász Csanád András - "Énekes Rigó" 
Szász Janka - "Tavirózsa"
Szabó Borbála - "Őszi Csillagvirág"
Szabó Ágoston Titusz - "Cseresznyefa"
Szabó Anna - "Lisztes Kankalin" 
Kontor Sára - "Gyöngyvirág"
Szikriszt Emma - "Tavaszi Veronika"
Kuha Flóra - "Szirti Imola"
Kósa Marcell Merse - "Diófa"
Krakkó Dóra - "Fehér Tündérrózsa"
Bereczky Róza - "Tündérrózsa" 
Bertram Milán - "Pálmafa"
Jung Dávid - "Fülemüle Kertike"
Ábrahám Zoé - "Zsoltina"
Nieredmüller Levente -"Jégmadár"
Kövesdi Zoltán János - "Mogyoró"
Pallag Zselyke - "Hajnalrózsa"
Juhász-Fieszl Zalán - "Halászsas"
Hevér-Bándi Benedek - "Karakál" 
Gieber Koppány Ákos - "Mamutfenyő" 

8. Kert - 2016. augusztus 6.

Hodik Kristóf - "Kis Légykapó"
Skripek Nóra - "Nádicinege"
Mácsai Eszter - "Kolibri"
Demény Fruzsina Janka - "Málna"
Szalai Mia Anna - "Kékbegy"
Zoller Viktória - "Rózsaflamingó"
Bertényi Andor - "Kisgömböc"
Szabó Rebeka - "Dália"
Szabó Manna - "Gyöngyvirág"
Constantinovits Borbála - "Boróka"
Nagy-Bencze Botond - "Sárgarigó"
Nagy-Bencze Zsolna - "Zöldküllő"
Gózon Matias Miguel - "Tukán"
Oláh-Nánai Márton - "Sárgacica
Arató Balázs - "Cindribindri"
Oláh-Nánai Dávid - "Sárgakutya"
Dús Levente - "Páfrányfenyő"

9. Kert - 2017. augusztus 5. 

Krebsz Karina - "Pipitér"
Bugyinszki Mira - "Tátika"
Magyar Marcell - "Kacagó Csér"
Juhász-Fieszl Dominik - "Vitézsas"
Schottner Zita - "Mókus"
Berczeli Johanna - "Boróka"
Berczeli Maja - "Viola"
Berczeli Sára - "Csillagfürt"
Juhász Mátyás - "Mátyásmadár" 
Fieszl Róza - "Rózsa"
Ledvényi Rita - "Búzavirág"
Virág Csenge - "Szamóca"
Bősz Adél - "Barna Fülemüle"
Erdősi Dominik - "Kis Pele"
Nagy Nándor - "Vízi Pocok" 
Jung Ádám - "Mátyás Szajkó" 
Deák Csanád András - "Diófa"
Fórika Benedek - "Rókaszőlő"
Mang Maja Barka - "Szeder"
Marinovszky Mira Lujza - "Kisoroszlán" 
Marinovszky Milán - "Elefánt"

10. Kert - 2018. augusztus 4.

Ábrahám Rita - "Boglárka"
Bertényi Bátor - "Fakó Keselyű"
Pálmai András Ákos - "Róka"
Sasvári Sebő Károly - "Babérfa"
Szikriszt Ádám - "Kocsányos Tölgy"
Fieszl Benedek - "Sárkányvérfa"
Mosonyi Anna Nóra - "Boglárka"
Hevér-Bándi Eszter - "Tavaszi Csillagvirág"

11. Kert 2019. augusztus 3. 

Demény Noémi Dorina - "Áfonya"
Fekete Csilla - "Tavaszi Csillagvirág"
Fekete Bálint - "Cukorjuhar"
Fekete Luca - "Fürtös Gyöngyike"
Németh Blanka - "Bóbita"
Hodisán Nina Edina - "Cseresznyevirág"
Liebsch Simon Lukács - "Páfrány"
Legény Boróka - "Katicabogár"